Tanım

Süleyman Demirel Üniversitesi, Spor Şube Müdürlüğü; öğrenci ve personelinin spor ihtiyaçlarını karşılamak, sosyal ilişkilerini ve özgüvenlerini geliştirmek, ülke sporuna kaynak oluşturan öğrenci ve sporcuların teşvik edilmesi ve yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

29 EKİM OLİMPİK YÜZME HAVUZU

01 Mayıs 2012 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayan SDÜ 29 Ekim Olimpik Yüzme Havuzu, Üniversitemiz Doğu yerleşkesinde 10.500 m² kapalı alan üzerine kurulmuştur. 25X50 ölçüleri, 2.33 cm’ lik derinliği ile tam olimpik özelliğe sahiptir. Bu nedenle havuzda ulusal ve uluslararası müsabakalar düzenlenebilir.

Standartlara uygun nitelikte tam olimpik havuz olması, kaliteli hizmet vermesi, son teknoloji ile desteklenmesi, havuz suyunun düzenli olarak otomasyona bağlı şekilde gerekli bakımlarının yapılması, olimpik havuzumuzun ilinde, bölgesinde ve ülkesinde tercih edilmesini sağlayan nedenler arasındadır.

SDÜ 29 Ekim Olimpik Yüzme Havuzu içerisinde bir adet vücut geliştirme salonu ve sauna alanı bulunmaktadır. Vücut Geliştirme Salonunda 9 Adet kondisyon aleti ile 5 adet kondisyon bisikleti bulunmaktadır. Ayrıca salonda serbest ağırlıklar bulunmaktadır. Sauna bölümünde; biri 10 kişilik, diğeri 5 kişilik 2 adet sauna, bir adet 10 kişilik buhar odası, Bir adet masaj odası ve bir adet cilt bakım odası ile hizmet vermektedir.

ATATÜRK  KAPALI SPOR SALONU

Süleyman Demirel Üniversitesi Doğu Yerleşkesi sınırları içerisinde,  21.501 metrekare kapalı alan üzerinde kurulan ve 2008 yılında hizmete açılan SDÜ Atatürk Kapalı Spor Salonu, Bölgesinin büyük ölçekli spor alanlarından biridir. Kapasitesi ve mevcut donanımları itibarıyla, SDÜ Atatürk Kapalı Spor Salonu, Bölgenin ve Ülkenin en iyi spor merkezleri arasında bulunmaktadır.

Ülkemizdeki bazı önemli müsabakalar, voleybol, hentbol gibi ulusal karşılaşmalar SDÜ Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilmektedir ve federasyonların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek alanlar bulunmaktadır. Ayrıca Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda basketbol, voleybol, hentbol, fitness, step, aerobik, tırmanma, masa tenisi sporlarını da yapabilirsiniz.

BATI YERLEŞKESİ SPOR ALANLARI

SDÜ Batı Yerleşkesi spor alanlarımız kapalı ve açık spor alanları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

 Kapalı Spor Salonu: 1993 yılında hizmete açılan kapalı spor salonu 1750 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Bu alan içerisinde 2 adet 650 metrekarelik kapalı tenis kortu bulunmaktadır. Kapalı tenis kortları ilimizin hava şartlarından dolayı kış aylarında da kullanımı kolaylaştırmaktadır.

Açık Spor Alanları: 1996 yılından bugüne dek hizmet veren veyaklaşık 3000 metrekare açık alan üzerine kurulu Batı yerleşkesi açık spor alanlarımız arasında:

•         1 çim futbol sahası

•         2 halı futbol sahası

•         1 beach voleybol sahası

•         2 strettball, basketbol sahası

•         Tenis kortları bulunmaktadır.

Yayın Tarihi: 08/09/2015
Okunma Sayısı: 4296
PERSONEL
DÖKÜMAN ARŞİVİ
OTOMASYON SİSTEMİ
AYLIK YEMEK LİSTESİ
PDR RANDEVU
TOPLULUKLAR KOORDİNATÖRLÜĞÜ GÖRÜŞME PLANI